F1

Joukkuetoiminta

SKK:n F1/08 joukkue pyrkii tarjoamaan jokaiselle pelaajalleen mahdollisuuden harrastaa jääkiekkoa omalla tasollaan hyvässä seurassa ja laadukkaissa puitteissa.

 

SKK F1/08 toivottaa myös kaikki uudet lähialueen pelaajat tervetulleeksi kokeilemaan voisiko tämä olla sinun joukkueesi. Jos siis kaipaat uusia kavereita tai olet kiinnostunut muuten, ota rohkeasti yhteyttä (alempana yhteystiedot).

SKK F1/08 kunnioittaa seurasiirtoasioissa SJL:n linjausta lapsi- ja nuorisourheiluun liittyen.

 

Toiminnassamme pyrimme luomaan edellytykset, jossa lapsella olisi hyvä kasvuympäristö kasvaa ja kehittyä niin ihmisenä, urheilijana kuin jääkiekkoilijana. Tavoitteena synnyttää liikunnan kipinä, luoda hyvä pohja terveelliselle ja urheilulliselle elämäntavalle ja tarjota unohtumattomia elämyksiä.

 

Lisäksi kannustamme kaikkia harrastamaan mahdollisimman monipuolista liikuntaa mahdollisimman pitkään.

 

Tervetuloa mukaan toimintaan!

 

Harjoitukset ja ottelut:

 

Kesäajan toimintaan liittyvissä kysymyksissä ota yhteyttä joukkueenjohtaja Johanna Kyöstiin, 045 8583046.

 

Joukkue pelaa kaudella 2017-2018 SJL:n alaista F1/08 ikäluokan sarjaa. Joukkue osallistuu ja järjestää turnauksia ja pelitällejä.

 

Yhteystiedot

Joukkueenjohtajat

Johanna Kyösti          Puh: 0458583046           E-mail: johanna.kyosti@hotmail.fi

Kimmo Kulmala        Puh: 0414321521           E-mail: kimmo.kulmala@outlook.com

 

Päävalmentaja:

Vesa-Pekka Laiho      Puh: 0407300717            E-mail: vesapekka.laiho@gmail.com


Valmentajat:

Jari Kivimäki              Puh: 0503117636            E-mail: jari.a.kivimaki@gmail.com 

Toni Sikkilä                Puh: 0503559740            E-mail: toni.sikkila@autokaari.fi

Jani Jouppi                 Puh: 0505228528            E-mail: drummer@live.fi

Mika Ikola                  Puh: 0504413395            E-mail: mika.ikola@vammsteel.fi

Jouni Vuolteenaho     Puh: 0405077696            E-mail: jounivuolteenaho@gmail.com

Markus Korte             Puh: 0453551990            E-mail: markus.korte@gmail.com

 

Huoltajat:

Erik Kaltiaisenaho                                              E-mail: erik.kaltiaisenaho@seinajoki.fi

Jarmo Saloniemi                                                E-mail: jarmo.saloniemi@gmail.com

 

 

Rahastonhoitaja:

Kristiina Salonen       Puh: 0456333112            E-mail: kristiina.salonen@netikka.fi 

 

 

 

Joukkueen peli- ja harkkakalenteri löytyy nimenhuuto.com palvelusta.

 



Mainostoimisto Semio | Tampere ja SeinäjokiWebio julkaisujärjestelmä, verkkosivujen ylläpito