E2

Joukkuetoiminta

SKK:n E2/07 joukkue pyrkii tarjoamaan jokaiselle pelaajalleen mahdollisuuden harrastaa jääkiekkoa omalla tasollaan hyvässä seurassa ja laadukkaissa puitteissa.

 

SKK E2/07 toivottaa myös kaikki uudet lähialueen pelaajat tervetulleeksi kokeilemaan voisiko tämä olla sinun joukkueesi. Jos siis kaipaat uusia kavereita tai olet kiinnostunut muuten, ota rohkeasti yhteyttä (alempana yhteystiedot).

SKK E2/07 kunnioittaa seurasiirtoasioissa SJL:n linjausta lapsi- ja nuorisourheiluun liittyen.

 

Toiminnassamme pyrimme kasvattamaan ja kehittämään pelaajaa niin IHMISENÄ, URHEILIJANA kuin myös JÄÄKIEKKOILIJANA.

 

Ihmisenä pyrimme kasvattamaan hyvään käyttäytymiseen ja toisen kunnioittamiseen. Pyrimme luomaan kasvuympäristön jossa luotetaan toiseen, opitaan toimimaan ryhmässä ja jossa koetaan onnistumisen elämyksiä. Innostavassa ilmapiirissä kehitämme itsetuntoa ja itseluottamusta, vahvistamme minäkuvaa ja tuemme intohimoisen lajia rakastavan pelaajan sytyttämisessä.

 

Urheilijana opettelemme liikunnalliseen, monipuoliseen ja terveelliseen elämäntapaan. Opettelemme myös elämänhallintataitoja (harjoittelu, ravinto, lepo ja palautuminen, koulu, perhe, vapaa-aika...).

 

Jääkiekkoilijana kehittymisen päämäärinä on lajitaidot, pelitaidot, pelitilannetavoitteet, pelitilanneroolit ja pelin ymmärtäminen.

 

Lisäksi kannustamme kaikkia harrastamaan mahdollisimman monipuolista liikuntaa mahdollisimman pitkään.

 

Tervetuloa mukaan toimintaan!

 

Harjoitukset ja ottelut:

 

Kesätoimintaan ja - harjoitteluun liittyvissä kysymyksissä ota yhteyttä joukkueenjohtaja Johanna Kyöstiin, 045 8583046.

 

Joukkue pelaa kaudella 2017-2018 SJL:n alaista E2/07 ikäluokan sarjaa. Joukkue osallistuu ja järjestää turnauksia ja pelitällejä.

 

 

Yhteystiedot

Joukkueenjohtajat

Johanna Kyösti          Puh: 0458583046           E-mail: johanna.kyosti@hotmail.fi

Kimmo Kulmala        Puh: 0414321521           E-mail: kimmo.kulmala@outlook.com

 

Päävalmentaja:

Rami Mannila             Puh: 0443264410           E-mail: rami.mannila@pesmel.com

Valmentajat:

Vesa-Pekka Laiho      Puh: 0407300717            E-mail: vesapekka.laiho@gmail.com

Jari Kivimäki              Puh: 0503117636            E-mail: jari.a.kivimaki@gmail.com 

Toni Sikkilä                Puh: 0503559740            E-mail: toni.sikkila@autokaari.fi

Jani Jouppi                 Puh: 0505228528            E-mail: drummer@live.fi

Mika Ikola                  Puh: 0504413395           E-mail: mika.ikola@vammsteel.fi

Jouni Vuolteenaho     Puh: 0405077696            E-mail: jounivuolteenaho@gmail.com

Markus Korte             Puh: 0453551990            E-mail: markus.korte@gmail.com

 

Huoltajat:

Erik Kaltiaisenaho                                              E-mail: erik.kaltiaisenaho@seinajoki.fi

Jarmo Saloniemi                                                E-mail: jarmo.saloniemi@gmail.com

 

 

Rahastonhoitaja:

Kristiina Salonen       Puh: 0456333112            E-mail: kristiina.salonen@netikka.fi 

 

 

Joukkueen harkka- ja pelikalenteri löytyy nimenhuuto.com palvelusta.



Mainostoimisto Semio | Tampere ja SeinäjokiWebio julkaisujärjestelmä, verkkosivujen ylläpito